Мова йде про перерозподіл квот на викиди парникових газів.

Київ, 12 грудня - АиФ Україна. Арбітражний суд третейського суду в Гаазі відмовив фірмі «Naftrac Limited», яка вимагала від Держагентства екологічних інвестицій України $ 185 млн. Про це повідомляє Мін"юст з посиланням на департамент судової роботи.

Розгляд справи тривав з 2009 року. Мова йде про позов, в якому Україну звинуватили у недотриманні міжнародних зобов"язань за Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату та Кіотським протоколом. Позивач зазначав, що були порушені його інвесторські права. В якості компенсації він вимагав перерахувати на свій рахунок $ 185 млн разом з даними про кількість одиниць викидів парникових газів.

Обсяг квот, які намагалася стягнути з України «Naftrac Limited», становив майже 20 млн AAU. Серед нереалізованих проектів, в які компанія вклала гроші були угоди з українськими облгазами, які припускали модернізацію різних об"єктів. У відповідності з цими проектами, фахівці компанії встановлювали енергоефективні технології в обмін на парникові квоти.

Арбітражний суд в Гаазі, проте, вимоги позивача про перерозподіл квот викидів задовольнив в мінімальному обсязі. Вимога ж «Naftrac Limited» про компенсацію своїх витрат і зовсім були відкинуті. Дане рішення є остаточним.

Варто нагадати, що після підписання Кіотського протоколу на період до 2020 року Україна отримала можливість продати частину своєї квоти викидів, яка не була використана. Але потенційних покупців останнім часом стає все менше.

посилання на оригінал статті: http://www.aif.ua/money/news/54337

 


Назад Друк

Контакти

Адреса: 03057, м Київ, вул. Вадима Гетьмана, буд. 1, корп. Б, офіс 4
Телефони: +38(093) 604-64-17
Email: info@arbitrate.com.ua